Reumatolog w Krakowie o zapaleniu stawów

Reumatolog w Krakowie o zapaleniu stawów

Zapalenie stawów można zdiagnozować za pomocą technik obrazowania, takich jak radiografia. Czas trwania choroby i liczba dotkniętych części ciała determinują diagnozę.


Reumatolog Kraków https://cmlinden.pl/specjalnosci/reumatologia/, a jego wprowadzenie do zapalenia stawów

Wyniki obserwacji klinicznych i wyniki badań laboratoryjnych są ważone zgodnie z systemem punktacji. Na podstawie ostatecznego wyniku można określić i wykluczyć rozpoznanie zapalenia stawów lub jeśli wynik jest niepewny, wymagane jest dalsze badanie - informuje reumatolog w Krakowie.


Zapalenie stawów określane jest przede wszystkim chorobą nieuleczalną, ale poszczególne objawy można w pewien sposób złagodzić za pomocą kompleksowego leczenia tego problemu. Zwykle jest to leczenie lekami przeciwbólowymi i przeciwzapalnymi. Czasami wymagana jest operacja. Oprócz leczenia zaleca się stymulację ruchu stawów poprzez ćwiczenia i specjalnie dobraną dietę, która również może pomóc złagodzić objawy - dodaje reumatolog w Krakowie.


Zwykle pierwsze objawy pojawiają się symetrycznie po lewej i prawej stronie ciała, najczęściej dotykając stawów rąk i palców. Objawy obejmują również obrzęk, zaczerwienienie i sztywność z samego rana. Nieleczona może powodować deformacje stawów, silny ból i niedogodności, które mogą poważnie ograniczyć codzienne życie. Reumatolog w Krakowie apeluje na ten temat i poleca zwrócić szczególną uwagę na zapalenie stawów, które wbrew pozorom okazuje się w wielu przypadkach naprawdę poważne.


Wskazuje się, że dolegliwość jest głównie wyzwalana poprzez trwający tak zwany proces autoimmunologiczny. Przyczyna choroby nie jest w pełni poznana. Uważa się, że czynniki genetyczne i środowiskowe mogą wpływać na rozwój choroby. Czynniki te oddziałują na siebie, stymulując odpowiedź autoimmunologiczną układu odpornościowego.